Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VII. TŘÍDA - ŠKOLNÍ VÝLET

VII. TŘÍDA - ŠKOLNÍ VÝLET

18.6.2024

V úterý 18. 6. 2024 vyrazili žáci 7. třídy na svůj školní výlet. Navštívili jihomoravskou metropoli Brno v doprovodu třídní učitelky L. Horáčkové a paní učitelky J. Navrátilové.

Nejprve je čekal hrad Špilberk, konkrétně jeho Kasematy. Toto místo, kdysi sloužící jako vojenské vězení, zaujalo žáky svou tajemnou atmosférou a bohatou historií.

Po této historické exkurzi se žáci přesunuli do McDonald's, kde si dopřáli chutný oběd. Občerstvení bylo vítaným zpestřením (stejně jako krátké osvěžení u fontány) a poskytlo dětem energii na další část výletu.

Hlavním cílem výletu byla návštěva únikové hry v BrainFAQ, konkrétně místností "Dědictví" a "Precrime". V únikové hře "Dědictví" se žáci ocitli ve starém domě plném záhad a tajemství, které museli společně rozluštit, aby našli skrytý poklad. V "Precrime" se naopak vžili do role detektivů, kteří se snaží zabránit zločinu dříve, než k němu dojde, pomocí moderních technologií a analytických schopností.

Den se vydařil, počasí přálo, a tak jsme se domů vrátili unavení, ale spokojení.