Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Olympiáda na I. stupni

Olympiáda na I. stupni

26.6.2024
Letní olympijské hry v Paříži se rychle blíží, a proto se žáci a učitelky na prvním stupni rozhodli, že si takové hry také uspořádají. Děti byly rozlosovány do dvanácti družstev napříč všemi třídami. Vymyslely si vlastní jména států a nakreslily jejich vlajky. Nechyběl slavnostní nástup na stadion a štafetový běh s olympijskou pochodní.
Pak už propukl opravdový sportovní souboj, kde bylo potřeba ukázat hbitost, přesnost, vytrvalost a týmového ducha. Děti se navzájem povzbuzovaly a přály všem týmům úspěch. Stopky ovšem měřily  přesně, a tak vítězný tým mohl být jen jeden. Z diplomů a fidorkových medailí  se těšili také sportovci na druhém a třetím místě a malá sladkost zbyla i na všechny ostatní.