Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - KOŘENOV

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - KOŘENOVDatum konání:
22.1.2024
Datum ukončení:
26.1.2024

Lyžařský výcvik není jen o zdokonalování techniky na svahu, ale i o vytváření přátelství a nových zážitků.

Letos jsme se rozhodli změnit obvyklou destinaci a vyrazit do Kořenova místo do Čenkovic. Byli jsme plni očekávání, co nám tato nová lokalita přinese, a můžeme říci, že nás nezklamala - i když počasí nebylo zrovna na naší straně. Lyžařského kurzu se zúčastnili zájemci ze 4. až 9. třídy.

Po příjezdu do Kořenova jsme se ubytovali a hned po obědě vyrazili na svah. Děti jsme rozdělili do čtyř skupin podle jejich lyžařského umění - od začátečníků, kteří se teprve budou učit držet rovnováhu na lyžích, až po pokročilé. Ti se snažili zdokonalit svou techniku a užít si radost ze sjezdů na svahu. Zábavu při lyžování si užili nejen děti, ale i instruktoři. Některé lyžařské výkony se nám navždy vryly do paměti.

Večerní program přinesl další dávku zábavy a interakce. Soutěživé povahy dětí byly rozvinuty při hře Kahoot!, kde se mohly nejen zabavit, ale i procvičit své znalosti o lyžování a zimních sportech. Karaoke pak ukázalo skryté hudební talenty našich malých i velkých lyžařů, kteří se neostýchali vystoupit před ostatní a předvést své pěvecké dovednosti. Vrcholem kurzu byly scénky připravené samotnými žáky, které všechny pobavily a rozesmály.

I když nám počasí nepřálo tolik, jak jsme si představovali, lyžařský kurz se vydařil a budeme na něj dlouho vzpomínat. Snad se příští rok najde dostatek zájemců a my opět vyrazíme na lyžák.