Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > LISTOVÁNÍ PRO ŠKOLY

LISTOVÁNÍ PRO ŠKOLY

22.1.2024

V pondělí 22. ledna se v Moravské Třebové konalo Listování pro školy, které v podobě scénického čtení představilo dvě knížky.

Prvňáci a čtvrťáci se seznámili s knihou "Bertík a Čmuchadlo" od Petry Soukupové. Hlavním hrdinou je devítiletý Bertík. Jeho rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Tuhle změnu Bertík nese těžce a je na všechny kolem sebe protivný, zlobí, vymýšlí naschvály. Až prázdninové setkání s tajemným tvorem — mluvícím zvířetem Čmuchadlem — dokáže zlepšit jeho pohled na svět…
Příběh měl vše, co má správný příběh mít: byl veselý i smutný, chvílemi napínavý a nechybělo v něm ponaučení.

Listování bylo nabídnuto i dvaceti zájemcům z 2. stupně. Herci – Lukáš Hejlík,  Alan Novotný a Petra Bučková se stylizovali do  postav knihy francouzského spisovatele Mikäela Olliviera „Život k sežrání“, která vypráví o trápení hlavního hrdiny Bena s nadváhou a láskou ke spolužačce Claire.

Knížka o hladu, pubertě, první lásce a snech vyšla poprvé v roce 2010, ale herci do její prezentace dostali i moderní slang blízký dnešní mládeži.

Představení se líbilo a určitě někdy využijeme další nabídku.