Logo základní školy Třebařov

Zápis z 5. zasedání žákovského parlamentu - čtvrtek 25. 5. 2017

Přítomni: zástupci V. – IX. třídy, omluveni: Pospíšil S. (V. třída), Bednář A. (VII. třída), Venzara F. (VIII. třída), Chlup O. (VIII. třída)

Program:

  1. Převlékání na WC
  2. Malování v VII. třídě
  3. Zvířecí útulek Canis centrum s.r.o. Lanškroun – spolupráce
  4. Dražba výrobků ze soutěže „ O nejhezčí výrobek psa a kočky“ na školní akademii
  5. „Štěstíčka“ – prodej na školní akademii
  6. Den dětí – pan Kyselica
  7. Zákaz kouření platný od 31. 5. 2017

Ad1) Žákyně VI. a VII. třídy si stěžují, že se nemohou před tělocvikem převlékat na záchodech, protože jim v tom brání starší žákyně. Osmačkám a deváťačkám bude vysvětleno, že prostory nejsou jen pro ně. Ideální ale bude, když se všechny budou převlékat v šatnách u tělocvičny, které jsou i za tímto účelem zřízeny.
Další připomínkou byl nedostatek toaletního papíru na WC. Vznesen byl i požadavek na opětovné zavedení papírových ubrousků místo látkového ručníku.

Ad2) VII. třída by chtěla vymalovat prostor třídy kolem umyvadla. Je zašpiněný od barev. Požadavek bude splněn o letních prázdninách.

Ad3) S Canis centrem Lanškroun byla navázána spolupráce, při osobní návštěvě skupinou dětí byla předána první hmotná pomoc. Díky penězům ze sběrů bylin, pomerančové a citronové kůry, papíru a z dobrovolného vstupného na divadelním představení k 90. výročí školy se nakoupilo další krmení a antiparazitní obojky.

Ad4) Na školní akademii 9. 6. 2017 se uskuteční dražba výrobků ze soutěže vyhlášené parlamentem „ O nejhezčí výrobek psa a kočky“. Peníze opět půjdou na zvířecí útulek v Lanškrouně. Vítězové kategorií budou vyhlášeni a oceněni plyšovým zvířetem po akademii a všem zúčastněným budou předány sladké odměny.

Ad5) Na školní akademii se budou prodávat za symbolické ceny i „štěstíčka“ s krmením a drobnými dárky pro psy a kočky. Výtěžek se přičte ke všem dalším různě získaným penězům, opět se nakoupí potřebné věci a vše se koncem června odveze do Lanškrouna.

Ad6) Dne 1. 6. se uskuteční v prostorách zemědělského družstva v Třebařově Den dětí, organizovaný panem Kyselicou. Připraveny jsou různé soutěže, seskok parašutistů, opékání párků,…

Ad7) 31. května 2017 začne platit nový zákon č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který omezuje kouření tabáku i elektronických cigaret na mnoha místech (např. v restauracích, na zastávkách, na dětských hřištích, ve školách,…). Kuřáci mohou dostat za porušení zákona pokutu.

Zapsala: A. Smolíková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16