Logo základní školy Třebařov

Zdravé zuby - 2017


Ve čtvrtek 2zdrave-zubyr-2017-ilustr. 11. a ve středu 8. 11. 2017 absolvovali žáci naší školy besedy na téma Zdravé zuby. Po roce nás opět navštívily studentky, nyní již 5. ročníku stomatologie na Lékařské fakultě Olomouc, Klára a Lucie.

 zdrave-zubyr-2017-o1 Vysvětlily dětem některé pojmy a zopakovaly základní návyky dentální hygieny, doporučily vhodné kartáčky, ukázaly následky nevhodného nebo nedostatečného čištění zubů, …

Beseda byla obohacena mnoha praktickými ukázkami . V každé třídě se našli dobrovolníci, kteří podstoupili zkoušku správně vyčištěných zubů. Speciální látka se na zubech zabarvila od tmavě fialové (plak usazený na špatně vyčištěných zubech) po světle růžovou (nečistota např. po svačině).

Beseda byla pro všechny poučná a zajímavá. Budoucí zubařky byly příjemné, s dětmi velmi dobře spolupracovaly. Do jejich profesního života jim přejeme hodně štěstí.

fotogalerie

 

 

Připravila: p. uč. M. Přidalová, B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16