Logo základní školy Třebařov

Zdobení Barborky MŠ


zdob-barb-ms-2020-ilustr Jako každým rokem, tak i letos jsme dodrželi tradici a 4. prosince si nazdobili větvičky Barborky.Ozdobené větvičky třešně a zlatého deště budeme každý den pozorovat, zda nám vykvetou do Vánoc.
Pravidla a doporučení k větvičkám Barborky:

  •   uříznuté větvičky by měl, „přejít mráz“
  •   do vázy dáváme vlažnou vodu a čajovou lžičku cukru
  •   vázu necháme na světlém místě
  •   třikrát týdně vodu vyměňujeme
  •   Pověra k větvičkám Barborky:

Nejznámější pověrou v tento den je řezání větviček, nejlepší jsou z obyčejné třešně. Zvyk praktikují svobodné dívky, které se chtějí dovědět, jestli se do roka vdají. Dívky si větvičky popsaly jmény chlapců, kteří jim byli sympatičtí, která větvička nejdříve vykvetla, s tím se měla dívka vdávat.

Veronika Švichká, Petra Krönerová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16