Logo základní školy Třebařov

Září v ŠD - B


zari-vsdb-2020-ilustr Od 2. září byl opět zahájen provoz ve školní družině. Děti si nezvykle dlouhé volno užily a byly plné dojmů.

Nejdříve jsme si povyprávěli, co kdo o prázdninách zažil a co mu nejvíce chybělo. Svoje zážitky děti ztvárnily na 4 dílném kresleném komiksu. Protože nám přálo počasí, snažili jsme si užít sluníčko na maximum na školní zahradě a hřišti. Zahráli jsme si hry (nejen ty míčové), pokreslili chodník a protáhli svoje těla na procházkách po okolí školy. Pro případ nepřízně počasí si děti vybraly knihu ke společnému čtení – pro letošek vyhrála kniha Vtipů.

Řekli jsme si, co je to babí léto a děti popustily uzdu své fantazie při malbě podzimní pavučiny. V dalším týdnu jsme se zaměřili na skupinovou práci, kde děti vyráběly ježky s podzimním ovocem, a povídali jsme si o podzimní rovnodennosti. Po svátku sv. Václava, jehož historii děti vyhledávaly na internetu, jsme vyrazili na procházku, abychom nasbírali vhodné přírodniny. Čekala nás totiž podzimní výroba, jejímž výsledkem byla veverka se šiškovým ocáskem.

Září jsme pak zakončili „Vlaštovkiádou“, které se zúčastnila 3. a 4. třída.
A jaký byl výsledek?

Za 3. třídu vyhrál Filip Minář, 2. místo obsadila Lara Vacovský a 3. místo Štěpán Šebrle.
Ve 4. třídě zabodoval Štěpán Bureš, na 2. pozici se umístila Aneta Bartáčková a na 3. pozici Kristýna Šefčíková.

fotogalerie  

 


Za ŠD B Bc. Lucie Dušková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16