Logo základní školy Třebařov

Zahrada MŠ - otevření


nov-zahr-ms-2019-ilustr V pondělí 30.9.2019 proběhlo slavnostní otevření zahrady mateřské školy, kterého se účastnily děti, jejich rodiče a ostatní veřejnost. Byli pozváni také starostové okolních obcí Koruny a Krasíkova, ze kterých některé děti docházejí do naší mateřské školy. Starosta Třebařova pan Josef Švichký všechny zúčastněné přivítal a seznámil je s průběhem realizace celé zahrady.


Poté děti slavnostně přestřihly pásku a následoval program, který si děti připravily společně se zaměstnanci školy. Došlo i na drobné občerstvení, na které byla většina surovin použita z naší zahrádky. Naplánováno bylo také opékání špekáčků, ke kterému však z důvodu velice nepříznivého počasí nedošlo. Museli jsme tedy vymyslet náhradní řešení. Část špekáčků opečeme s dětmi při „uspávání zahrady“ k zimnímu spánku a ze zbytku jsme všichni dohromady připravili „utopence“, kterými pohostíme rodiče při naší každoroční podzimní akci „Slavnosti světýlek“. Tato slavnost proběhne ve čtvrtek 24.října. Její součástí je i již tradiční Lampionový průvod.

Co předcházelo slavnostnímu otevření? Po předání zahrady od zhotovitele se ještě instalovalo pískoviště pro dvouleté děti. To nebylo součástí projektu zahrady. Pan Vystrčil celé pískoviště smontoval a instaloval, se zaměstnanci VPP jej umístili na jeho místo, přihrnuli zeminu, srovnali terén a proběhl podsev travou. Pan školník celé pískoviště natřel a doplnil krycí plachtou. Také nám vzrostly bylinky a zelenina na zahrádce – vše je využíváno i k vaření ve školní jídelně. Založili jsme kompost, na který pravidelně přidáváme vhodné suroviny.

Poslední srpnový týden byla nastěhována do naší králíkárny „ králičí slečna“. Tu jsme dostali i s pytlem krmiva od rodiny Vičarové. Děti vymýšlely patřičné jméno a po spravedlivém hlasování mezi dvěma finálovými jmény dostala tato slečna jméno Majda. Děti se o našeho zvířecího kamaráda vzorně starají. Každý den dávají seno, granule a vodu. Pravidelně také králíkárnu s pomocí zaměstnanců školy čistí. Doufáme, že se během roku dočkáme i mláďat. Poslední tečkou, kterou ještě zbývá udělat je přístřešek na čističku vody k bazénu. Původní již dosloužil a nový nám v těchto dnech vyrábí pan Šrámek Lumír ml.

Jsme rádi, že z naší zahrady mají radost především děti, které si jí budou užívat mnoho let.

fotogaleriePřipravila: Vystrčilová Jana

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16