Logo základní školy Třebařov

Za zlatem podzimu


za-zlat-podzimu-2015-ilustr 6. listopadu se šest našich žáků zúčastnilo 2. ročníku přírodovědné soutěže „Za zlatem podzimu“, kterou organizoval DDM Maják v Moravské Třebové.

Zadání soutěže bylo letos opravdu těžké. Soutěžící pojmenovávali lesní zvířata a přiřazovali k nim jejich stopy. Žáci také určovali stromy pomocí stavby koruny, barvy a struktury kůry, tvaru listu (jehlice) a druhu plodu. A asi nejnáročnější bylo poznávání stromů podle příčných průřezů pařezů, jejich barvy a letokruhů.

Naši žáci si vedli opravdu výborně. V kategorii 8. ročník obsadila Adéla Chlupová (69 bodů) druhé místo, loňská vítězka Lucka Chlupová (68 bodů) se umístila na třetí příčce a ihned za ní skončila Lucka Holčáková (64 bodů).

V kategorii 9. ročník si druhé místo vybojovala Terka Tichá (69 bodů), třetí místo zabrala Markéta Macková (62 bodů) a bramborovou medaili obdržel Pavel Suchomel (60 bodů).

Všem našim šikovným žákům děkujeme za účast v soutěži a gratulujeme k pěkným výsledkům!

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16