Logo základní školy Třebařov

VZPoura úrazům


vzpoura-urazum-2016-ilustr Projekt VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Školám ho bezplatně poskytuje Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Cílem je, aby byly děti informovány, jak úrazům účinně předcházet. Realizován je ve spolupráci s handicapovanými pracovníky VZP.

vzpoura-urazum-2016-o1 Do naší školy přijeli v úterý 16. 2. 2016 dva vozíčkáři – Jarmila z Prahy (na vozíku je 26 let) a Pavel z Nového Města na Moravě ( na vozíku je 3 roky). Pohovořili o svém úrazu a o životě s následným postižením. Představili nám i sporty, kterým se aktivně věnují.

Během projektu upozorňovali na rizikovost určitých životních situací a motivovali děti k zodpovědné péči nejen o vlastní zdraví. Statistiky, se kterými nás seznámili, jsou alarmující. Ročně umírá na následky úrazů 112 dětí a přibude 200 nových vozíčkářů.

Součástí setkání byla i možnost vyzkoušet si jízdu na invalidním vozíku. Pro děti jsme dostali také výukové materiály a pexesa na dané téma.

Dle reakcí dětí byla tato akce velmi zajímavá a my věříme, že i poučná. Rozhodně by si měli všichni uvědomit, že ani s handicapem život nekončí. Takto postižený člověk ovšem potřebuje hodně fyzických a psychických sil a podporu rodiny a opravdových přátel.

fotogalerie


Připravila: p.uč. B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16