Vzdělávací pořad „Nicholas Winton – Síla lidskosti“

vdelav-porad-2018-ilustr V úterý 18. 9. 2018 se zúčastnili žáci VII., VIII. a IX. třídy v sále ZUŠ Moravská Třebová vzdělávacího pořadu „Nicholas Winton – Síla lidskosti“.

Sir Winton zachránil před začátkem II. světové války téměř 700 českých židovských dětí před jistou smrtí v koncentračním táboře. Tato akce byla obohacením etické výchovy, výuky holocaustu a novodobých dějin Československa a západní Evropy v období II. světové války.

Pořad začal projekcí hraného dokumentu režiséra Matěje Mináče, který získal jako první český film cenu Internacional EMMY AWARD za nejlepší zahraniční dokument od americké televizní a filmové akademie.
Žáci a studenti poté besedovali s dramaturgem projektu Zdeňkem Tulisem. Vše bylo doplněno krátkými filmovými bonusy ze setkání Nicholase Wintona se studenty celého světa.

Dle mínění žáků i jejich pedagogického doprovodu byl tento emotivní pořad velmi zajímavý a životní příběh sira Wintona inspirativní.

Osmáci a deváťáci navštívili poté ještě výstavu ke vzniku Československa a expozici Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny v prostorách moravskotřebovského zámku.

P. učitelky: B. Šrolová, A. Kolomá, E. Jarkovská