Logo základní školy Třebařov

Výstava Vánoce na Veselém Kopci


vesely-kopec-2016-ilustr Ve čtvrtek 8. prosince se 2., 3. a 4. třída jela podívat na tradiční výstavu Vánoce na Veselém Kopci u Hlinska. Protože se tento skanzen nachází na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, byla tu opravdová zima. 

vesely-kopec-2016-o1 Zasněžená krajina přispěla k vánoční atmosféře.

Ve vyzdobených roubenkách všichni viděli, jak více než před sto lety lidé bydleli a hospodařili, ale i jak slavili zimní svátky, čím se zdobily vánoční stromky, jaké pečivo se peklo. Lidoví výrobci tu předváděli zhotovování vánočních ozdob z přírodnin, korálků, perníku tlačeného do forem i malování skleněných ozdob.

Nákup drobných dárků završil vydařenou exkurzi.

 

 

fotogalerie

 

 

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16