Logo základní školy Třebařov

Vynášení Moreny - 2021


vyn-moren-ms-2021-ilustr Táhne se nám dlouhá a únavná zima. Duben nám stále přináší pravé aprílové počasí, kdy se střídá sníh, déšť a sluníčko. Rozhodli jsme se tedy s dětmi vynést Morenu a tím tu zimu zahnat pryč. Děti se naučily básničku :Zimo, zimo, táhni pryč,

nebo na tě vezmu bič.

Zatahám tě za pačesy,

za ty hory, za ty lesy

až se vrátím nazpátek,

svleču zimní kabátek.

V úterý 20. dubna jsme se s dětmi vydali přivolat jaro. Děti recitovaly básničku, nesly zdviženou Morenu podél potoka a ťukaly do dřívek. Vhozená Morena do potoka nám odplula po proudu a my doufáme, že sebou vzala i to chladné počasí.

Dále se budeme těšit na další společnou akci, která bude ve čtvrtek „Den Země“

Fotografie – MŠ – vynášení Morény


Petra Krönerová, Eliška Prokopová, Věra Měsícová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16