Logo základní školy Třebařov

Výměnný pobyt na Slovensku


vp-slovensko-2016-ilustr Záložka do knihy spojila školy aneb výměnný pobyt na Slovensku. Začátkem tohoto školního roku se naše škola již počtvrté zapojila do česko – slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy.

vp-slovensko-2016-o1 Jedním z cílů je navázání kontaktů mezi školami z obou zemí. Nám byla letos přidělena Spojená církevná škola Štefana Mnoheľa z Popradu. Žáci si nejprve tradičně vyměnili záložky do knih. Tím to ale zdaleka neskončilo. Děti si začaly psát dopisy a paní učitelku Šrolovou a Horákovou (paní učitelka ze Slovenska) napadlo, že by nebylo špatné, aby se děti poznaly osobně.

Dne 12. května tedy vlakem vyjelo 19 žáků v doprovodu 2 učitelek na Slovensko, aby se zúčastnili výměnného pobytu. V Popradu jsme byli vřele přivítáni na nádraží paní učitelkou Horákovou a několika slovenskými dětmi. Společně jsme se odebrali do školy, kde na nás čekalo občerstvení. Po něm jsme se spolu ještě s dalšími dětmi a vyučujícími vydali na prohlídku Popradu. Kolem šesté hodiny si pro děti přijeli rodiče a naši žáci se rozjeli do svých dočasných domovů.

vp-slovensko-2016-o2 V pátek jsme se zúčastnili výuky na základní škole. Děti měly možnost poznat, jak probíhá vyučování na církevní škole. Po chutném obědě jsme se už nemohli dočkat návštěvy Aquacity v Popradě. Všichni jsme si pobyt v termálních bazénech, na tobogánech a v dětském bazénu se slanou vodou náramně užili.

Sobota nás přivítala deštivým počasím, ale ani to nás neodradilo od výletu električkou na Štrbské pleso. V dešti a mlze jsme toho opravdu moc neviděli a krásu Vysokých Tater jsme si mohli jen živě představovat. Promoklí jsme se vrátili do Popradu a zbytek odpoledne si děti užily program, který pro ně připravily slovenské rodiny ( pizzerie, kino, nákupy ,…) Pro české pedagogy bylo vedením školy přichystáno ve školní jídelně posezení s občerstvením. Zúčastnilo se ho i několik slovenských učitelů a vše proběhlo ve velmi přátelské atmosféře.

V neděli ráno jsme se opět sešli na popradském vlakovém nádraží, abychom se vydali směrem domů. Loučení se leckde neobešlo bez slziček. Se spoustou dárečků a jídla na cestu od slovenských rodičů a plni zážitků jsme odjeli.

Už teď se ale těšíme na16. červen, kdy zase my přivítáme naše kamarády ze Slovenska v Třebařově. Doufáme, že se jim u nás bude líbit alespoň tak, jako se nám líbilo u nich.

Díky úspěšnému grantu, který jsme podali na Pardubický kraj, a vstřícnosti našich slovenských hostitelů mohly děti vyjet na Slovensko za pouhých 300 Kč.

fotogalerie

 

 

Připravila: p.uč. Kolomá a Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16