Logo základní školy Třebařov

Výměnný pobyt 8. – 11. června 2017


vymenny-pobyt-2017-ilustr Ve čtvrtek 8. června odpoledne k nám v rámci výměnného pobytu zavítaly slovenské děti z Popradu. Rodiny dětí naší školy, které se tohoto projektu zúčastnily a navštívily před měsícem Slovensko, připravily pro návštěvníky ubytování, stravu a večerní program po celou dobu pobytu.

vymenny-pobyt-2017-o1 V pátek se slovenské děti dostavily do školy, celý objekt si prohlédly a spolu s českými dětmi zasedly do lavic. Všichni se podíleli na přípravě programu školní akademie, secvičovali ji v průběhu dopoledního vyučování.
  V sobotu nás čekal společný celodenní výlet. Den nezačal právě nejlépe, ještě kolem osmé hodiny hodně pršelo. V půl deváté jsme odjeli autobusem do Mladějova, kde jsme si prohlédli Průmyslové muzeum. Těšili jsme se na jízdu otevřeným vláčkem po úzkorozchodné trati do Nové Vsi. Bylo chladno, proto jsme se zpět do Mladějova vrátili trochu vymrzlí.
V poledne jsme se autobusem přemístili na hrad Sovinec, na kterém se konaly Myslivecké letní slavnosti. Kromě obvyklé prohlídky hradu s průvodkyní tu probíhala komentovaná výstava mysliveckých trofejí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o myslivosti, pohladili si některé dravce, sovy i selata divočáka, poslechli jsme si myslivecké fanfáry. Nezapomněli jsme si koupit něco na památku.
  Na přání slovenských návštěvníků nás v sobotu večer ještě čekala mše v poutní kapli „Mariánská Studánka", která se nachází na úpatí Rychnovského vrchu.
V neděli před devátou hodinou jsme se s našimi milými přáteli ze Slovenska na vlakovém nádraží v Krasíkově rozloučili.
Velké poděkování patří rodičům na obou stranách česko – slovenské hranice, kteří se při obou výměnných pobytech o všechny děti vzorně postarali. Akce se konala pod záštitou Pardubického kraje.
 


fotogaleriePřipravili: Marcela Maděrová a Pavel Kosina
 

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16