Logo základní školy Třebařov

Výlet pátého ročníku - 2017


vyl-5tr-brno-2017-ilustr Konečně!!! Nastal den D, vlastně den úterý 20. 6. 2017 a akce nazvaná VÝLET. Sraz je v 7. 00 na vlakové zastávce Krasíkov.

Vlak jede na čas, v pohodě stíháme v České Třebové přestoupit na rychlík směr Brno. Cesta utíká samozřejmě pomalu. Všichni se už nedočkavě vidíme v BRuNO family parku. Alespoň si ve vlaku krátíme čas povídáním a pojídáním dobrot od maminky. Do Brna vlak dorazí bez zpoždění. Výlet běží stále podle plánu. Vystoupíme z vlaku a přemístíme se na autobusové nádraží Zvonařka. Nastává první menší zádrhel. Nemůžeme najít stanici autobusu MHD, který nás má dopravit do BRuNA. Po bezradném běhání po autobusovém nádraží konečně objevujeme informace a milá paní za přepážkou nám radí, kde zastávku hledat. Sláva!!! Po pár minutách už sedíme v autobuse MHD a míříme směr Brno – Slatina, kde se rodinný park nachází. Konečně se ocitáme na místě. Nadšeně se vrháme na všechny atrakce, tobogány, prolézačky, lanové překážky, … a tři hodiny utečou jako voda. Na závěr se jdeme společně podívat na prosklenou vyhlídku. Jen málo z nás se odváží na ni stoupnout, dívat se na všechny strany kolem sebe a kochat se pohledem na okolí. Nejhorší pohled je přímo dolů. Některým nedělá vůbec dobře. Z vyhlídky sjedeme dolů dlouhým tobogánem a vyrážíme k východu.

Náš výlet nekončí. Ještě máme před sebou Laser Arénu. Musíme se rychle přepravit zpět k vlakovému nádraží a svižným krokem se přemístit do požadovaného bodu. Čas je neúprosný, letí jako splašený a nedá se ničím zastavit. Časový plán se začíná nabourávat. Hodina odjezdu vlaku se blíží a my ještě chceme stihnout alespoň jednu hru v Laser Game a slíbenou zastávku v KFC nebo v McDonald´s. V Laser Aréně nám paní zdlouhavě vysvětluje, co máme dělat a co naopak nesmíme. Většina z nás tu není poprvé, takže ji stejně moc neposloucháme a už se vidíme, jak tam běháme a snažíme se zasáhnout protihráčův tým nebo se před nimi dobře skrýt. Hurá!!! Paní domluvila a pouští nás dovnitř. Po 15 minutách hry nadšeně vybíháme ven a chceme ještě jednou. Bohužel čas nás tlačí už natolik, že se musíme rychle převléct, rozloučit se a uhánět směr nádraží. Ale o výletě na příští rok už máme jasno.

Poslední zastávka je ve slibovaném nezdravém občerstvení. Rozdělujeme se na dvě party. Jedna míří do KFC, druhá do McDonald´s. Zbývá posledních zhruba 20minut do odjezdu vlaku. Další zádrhel nastává po příchodu do rychlého občerstvení. Zřejmě nejsme jediný školní výlet, který se rozhodl toto bistro navštívit. Občerstvení je plné dětí a začátek fronty nevidíme. Co teď??? Zůstat nebo odejít??? Odpověď je jasná. Zůstáváme a doufáme v zázrak. Anděl, který nad námi celý výlet drží ochrannou ruku, zasahuje i tentokrát. Díky kvalifikované a rychlé obsluze se dostáváme na řadu po necelých deseti minutách, jídlo si necháváme zabalit s sebou do vlaku a vybíháme směr nádraží. Teď už opravdu běžíme. Za to úsilí to stálo, protože vlak stíháme úplně s přehledem. Dokonce ještě několik minut čekáme.

Vlak je plný lidí, ale i tak se nám daří najít volná místa a vychutnat si naše koupené dobroty. Během cesty zpět se anděl výletu rozhodl, že už není třeba nás strážit a odletěl. V tu chvíli vlak zastavuje, přichází průvodčí a oznamuje nám, že nemůžeme jet dál z důvodu spadené troleje na trati. Jsme unavení, venku je asi 32°, je nám horko, klimatizace vlaku nestíhá ochlazovat přeplněné a vydýchané prostory, pitná voda pomalu všem dochází a přepadávají nás myšlenky, že už se domů dnes snad ani nedostaneme. Konečně po dvou hodinách s sebou vlak trhne, průvodčí píská a my pokračujeme dál v cestě. Do České Třebové se dostáváme chvíli před šestou hodinou a čekáme na přípoj do Krasíkova. Čas trávíme nakupováním pití a jídla, protože už nám zase vyhládlo. A konečně jedeme ve vlaku směr Krasíkov. Po tak dlouhé a náročné cestě vystupujeme s velkou úlevou z vlaku a s pokřikem „Sláva, už jsme tu“ běžíme ke svým rodičům. Výlet se vydařil na jedničku. Zážitků jsme si dovezli víc než dost!!!

Žáci 5. ročníku

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16