Logo základní školy Třebařov

Výlet na hrad Bouzov


vyl-hrad-bouzov-2016-ilustr Ve středu 1. června se celá školka vydala na celodenní výlet. Jeli jsme poznat krásu hradu Bouzov a jeho okolí. Ve středu 1. června se celá školka vydala na celodenní výlet. Jeli jsme poznat krásu hradu Bouzov a jeho okolí.

vyl-hrad-bouzov-2016-o1 Po příjezdu jsme si zvenku prohlédli hrad a po té se vydali do historického centra, kde byl pro nás připraven rytířský program. Nejdříve jsme si prohlédli Trojského koně, který je největší u nás i v celé Evropě. Do stavby jsme se šli také podívat a z výšky jsme se rozhlédli po okolí Bouzova. Po prohlídce byla připravena střelba z kuše, každý si zkusil vystřelit na divoké prase – nejlepším střelcem byla Pavlínka Novotná, která dostala diplom a dárek. Na řadu přišlo divadelní představení, kde loupežníci chtěli ukrást královský poklad. Po krátké pauze, v které si děti mohly zakoupit drobné dárečky, následovalo rytířské představení. Vybrané děti nám ukázaly zbraně, které dříve používali rytíři – po souboji byl pasován nejlepší rytíř Lindička Kolomá. Odměnu a diplom jí předala princezna Anetka Prokopová. Počasí nám vyšlo, celý program se nám moc líbil a těšíme se na další společné zážitky.


fotogaleriePřipravila: Veronika Křivánková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16