Logo základní školy Třebařov

Výlet IX. třídy a spaní ve škole


vyl-9tr-2021-ilustr Na pátek 25. 6. se IX. třída velmi těšila. Deváťáky totiž čekal třídní výlet a hlavně spaní ve škole. Ráno jsme měli sraz na vlakovém nádraží v Krasíkově (a Žichlínku) a odtud jsme vyrazili vlakem do České Třebové.Tady jsme nejprve zamířili na hřbitov a navštívili hrob zesnulého třídního učitele z 1. stupně Pavla Kosiny. Položili jsme květinu, zapálili svíčky a zavzpomínali na hezké chvíle s ním strávené.
Potom nás čekaly nákupy dárků na Poslední zvonění, samozřejmě nějaké to dobré občerstvení, zmrzlinky a potom opět cesta do Třebařova.
Ve škole jsme si nachystali ležení, něco málo pojedli a rozjela se zábava. Trochu sportu v tělocvičně, trochu tanečku, nějaký ten film na interaktivce, spousta povídání, ale asi nejvíc deváťáky bavila „schovka“ v budově školy.
V názvu akce je sice slovo spaní, ale o tom jaksi nemohla být ani řeč. Většina dětí vydržela být vzhůru až do brzkých ranních hodin.
Unavení – nevyspalí, ale myslím, že spokojeni, jsme se během dopoledne postupně rozešli domů.
Chtěla bych poděkovat paní učitelce Adéle Najdek za doprovod na výletě, panu řediteli Petru Šrolovi za výpomoc při sportování dětí v tělocvičně, maminkám i některým děvčatům z IX. třídy za napečení sladkých i slaných dobrot a panu Zdeňku Sedlákovi za transport naší skupiny z nádraží ke škole a přivezení zásob.


Připravila: p. uč. B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16