Logo základní školy Třebařov

Ve školní dílně


1-ilustr V loňském školním roce na podzim získala naše škola evropskou dotaci na vybavení školní dílny. Byly z ní zakoupeny nové stroje na opracování dřeva, nové nářadí do školní dílny a další potřebné vybavení.

Součástí projektu byla i výroba dřevěných ukázkových výrobků. Vytvořili jsme ptačí budky, které jsme s panem školníkem na jaře připevnili na stromy v okolí školy. Chlapci vyrobili i celou řadu dalších výrobků: krmítka pro ptáčky, krabičky na čaj, krabičky na vruty, krabičky na kořenky, kuchyňská prkénka a další.

Také v letošním školním roce jsme se v hodinách pracovních činností s chlapci pustili do výroby věcí ze dřeva i z plastu. Za sebou už máme minipaletky, plastový i plechový stojánek na ubrousky, stojánek na tužky, podložku pod hrnec na stůl. Do Vánoc ještě vyrobíme postavičku mimoně a pomůcky pro menší spolužáky na matematiku. I v novém roce budeme v práci pokračovat.

Evropské peníze určitě napomohly k tomu, že práce v dílně jde chlapcům pěkně od ruky a výrobky se jim daří udělat v požadované kvalitě.

Doufejme, že v budoucích letech se opět podaří sehnat finanční prostředky na dovybavení školní dílny o stroje a nástroje pro práci s kovem.

Chlapci z naší školy po příchodu na učiliště či odborné školy tak určitě budou umět řezat, rašplovat, vrtat, šroubovat a opracovávat dřevo.

 

Připravil: Pavel Kosina

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16