Logo základní školy Třebařov

Únor v ŠD-B - 2021


unor-sdb-ilustr Měsíc únor zahájila družina tématem „Stolování a etiketa“. Děti vyráběly prostírání s oblíbeným jídlem a 3D hrníček.Mnoho legrace jsme si všichni užili při scénkách chování v restauraci, kde jsme se seznámili s pořadím chodů při jídle, jaké příbory se používají a jak se mají správně odkládat při jídle a po jídle. Připomněli jsme si pravidla chování, oslovování a trénovali různé scénky ze života (chování ve škole, u lékaře,…).

Druhý týden proběhl ve znamení rodiny. Děti vyráběly rodokmen v podobně rodinného stromu a představili jsme si členy širší rodiny. Nabyté znalosti si pak děti otestovaly na počítači při on-line testu rodinných členů.

Poslední únorový týden se nesl ve znamení masopustu. Děti se seznámily s jeho tradicí a hlavními postavami. Završením celého měsíce února byl maškarní karneval. Na karnevale nechyběly ani soutěže – nejkrásnější holčičí maska, nejkrásnější klučičí maska, promenáda, židličkovaná, emotivní básnička, končetinová skákačka a tancování s balonem na zádech. Děti vyhrávaly drobné odměny, na památku si každý odnesl diplom a medaili. Celé zábavné odpoledne jsme ukončili diskotékou.

Protože ani v první polovině února nechyběla sněhová pokrývka, užívali jsme zimu na procházkách a na školní zahradě. Sněhová bitva nás zkrátka nikdy neomrzí! Po návratu z jarních prázdnin nás už čekalo krásné, předjarní počasí, které jsme využívali k pobytu venku. Děti si užily prolézaček, houpaček a nechyběly ani společné hry venku.


Fotografie – Únor v ŠD-B


Za ŠD B Lucie Dušková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16