Logo základní školy Třebařov

…když vypiješ plastovou sklínku,


pet-vicka-ilustr schovej vršek pro Julinku…
I letos jsme se zapojili do další formy charitativní pomoci. Děti přinášely do školy menší či větší množství pet víček. Když jsme naplnili několik pytlů a krabic, odvezla je začátkem června paní Leona Havelková z Tatenic do sběrného místa. 

pet-vicka-001 Letošní sbírka pomůže Julince Bartošové ze Zábřehu, která se narodila v 25 týdnu těhotenství s porodní váhou 720 gramů. Prodělala krvácení do mozku, pneumotorax, sepsi, akutní selhání ledvin, operaci srdce, očí, několik transfuzí… Přeze všechno je to dnes ve věku 4 let milá, veselá holčička, která se má k světu. Má toho hodně za sebou, ale také hodně před sebou. Předčasné narození a poporodní komplikace se podepsaly na jejím zdraví, přesto má velkou šanci toho spoustu dohnat. Je trpělivá a učenlivá a všem, kteří ji pomáhají, dává pocit, že jejich práce má smysl.

pet-vicka-002 Výkup víček obvykle nabízí zhruba 7 korun za kilogram, což je přibližně 500 víček. Jsme rádi, že jsme i my naší sbírkou alespoň částečně pomohli Julinčiným rodičům k zisku potřebných financí na nutnou lékařskou pomoc.

 

 

pet-vicka-0033

Připravila: p. uč. B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16