Ukázka výcviku dravých ptáků

ukazka-vycv-dravcu-2019-ilustr Do třebařovské školy přijela s výukovým programem skupina sokolníků Seiferos. Hlavní část vystoupení tvořila ukázka dravých ptáků a sov. Praktický výcvik dravců si vyzkoušela i malá skupinka žáků.

Na travnaté ploše vedle školního hřiště se předvedla elita českých i zahraničních dravců. První pohledy patřily krásnému orlu bělohlavému, který si i zakroužil nad hlavami diváků. Žákovské publikum určitě zaujal sup bělohlavý „Maruška“ nebo král noci výr velký lovící maketu veverky.

Představen byl rychlostní rekordman sokol stěhovavý, kterým umí létat až 300 km/h a při lovu kořisti používá střemhlavý let. Maketu kuny lovil jestřáb lesní a pochvalu zaslouží raroh velký, který se v arabských zemích používal k lovu orlů a mnohonásobně větších dropů.

Z dalších ptáků jsme mohli vidět: orla skalního, dřemlíka tundrového, krahujce, káně, luňáka, sovu pálenou, sovici, kulíška nejmenšího, sýčka obecného (kriticky ohrožená sova!), kalouse ušatého, puštíka nebo krkavce.

Členům skupiny děkujeme za poutavé povídání a zajímavou praktickou ukázku ze sokolnického oboru.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek