Logo základní školy Třebařov

Ukázka bojové techniky


ukaz-boj-tech-2019-ilustr V pátek 10. 5. 2019 dostalo téma brannosti, které bylo opět zařazeno do výuky, konkrétní podobu. Zavítali k nám zástupci firmy ZERO Trutnov s. r. o, aby nás seznámili s obojživelným SKOTem – Středním Kolovým Obrněným Transportérem OT- 64.Ten patřil v době svého vzniku v 60. letech 20. století ke světové špičce. Dodnes se používá jeho zdravotní verze většinou v zahraničních misích.
Děti měly možnost dozvědět se od majitelů transportéru spoustu zajímavostí (např. jeho hmotnost je 13 tun, délka 7,5 m, maximální rychlost 100 km/h na silnici a 10 km/h ve vodě, celé vozidlo je pancéřované, osazenstvo tvořili 2 řidiči + 18 členů posádky, …), ale hlavně si mohly vyzkoušet posezení ve stísněném prostoru vozidla.

Na závěr každého hodinového bloku se pokusila vždy skupina 16 dětí překonat časový limit pro zdárné vysazení posádky. Dlouho držela rekord skupina slovenských dětí z Popradu, které u nás byly na výměnném pobytu. Nakonec zůstalo vítězství v Třebařově. Zasloužila se o to skupina sedmáků doplněná několika deváťáky. Výsledný čas výsadku byl těsně nad 5 sekund.

Tato ukázka možná nalákala některé děti, aby se zúčastnily letního dětského tábora MASH 4077, který trutnovští pořádají již 24. rokem v rekreačním centru Dolce.

det-tabor-mash-4077

fotogaleriePřipravila: p. uč. B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16