Logo základní školy Třebařov

Tvořivá dílna v ŠD – B


tvor-dilny-sdb-2018-ilustr V únoru bývají mrazy a ptáčkům přijde vhod něco na zub, proto jsme jim v tvořivé dílně vyrobili semínkový zvonek a krmítko z papírových ruliček.

Na tyto dobroty jsme smíchali v misce různé druhy semínek (slunečnicová, lněná, ovesné vločky, proso aj.) a vše zalili rozpuštěným sádlem. Až směs trochu vychladla, napěchovali jsme ji do kelímku, doprostřed zapíchli špejli a nechali v chladu ztuhnout.
Pak jsme zvonek z kelímku vyklopili a navlékli na provázek. Tou samou směsí jsme také obalili papírové ruličky a vytvořili semínkový kornout. Tyto lahůdky jsme pak při vycházce navlékali na stromy v okolí školní zahrady.

Doufáme, že si ptáčci pochutnali.

Eva Chlupová


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16