Logo základní školy Třebařov

Toulovcovy Maštale


toulov-mastale-2021-ilustr Zvláštní školní rok plný počítačové distanční výuky jsme neočekávaně zakončili tradičně – školním výletem. Velká skupina žáků II. stupně vyrazila do přírody mezi pískovcové útvary Budislavských skal, konkrétně do Toulovcových a Městských Maštalí.



Již v autobuse cestou do Maštalí to hučelo jako ve včelím úlu. Lídři z devátého ročníku se starali o zábavu a zpívali jednu píseň za druhou.
Naše pěší trasa Bor u Skutče – Budislav měřila přibližně 9 km a vedla přes většinu zásadních míst borových lesů loupeživého rytíře Vavřince Toulovce. Terén ve stylu „nahoru a dolů“ žákům nevadil, všichni to zvládli na jedničku.
Potkali jsme dvakrát medvěda, pláchli jsme před povodní, ani bomba nás neohrozila. Mrkajici A skvělá točená zmrzlina na konci cesty byla už jen očekávanou odměnou. Big grin

 

Připravila: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16