Logo základní školy Třebařov

The Channel


londyn-1-den-2015-ilustr Dear readers, we are here with the first article about our trip to London. V neděli jsme se vydali na týdenní vzdělávací a poznávací pobyt do Londýna.

Po dlouhé, leč bezproblémové cestě přes Německo, Belgii a Francii jsme se v pondělí brzy ráno nalodili v Calais na trajekt do Velké Británie. Pro někoho cesta na houpající se lodi nebyla příliš příjemným zážitkem. Poté jsme pokračovali dvě hodiny do Londýna.

 

Prohlídku tohoto velkoměsta jsme začali u London Bridge. Pokračovali jsme přes divadlo Globe k Millenium Bridge, který naštěstí pro nás prošel rekonstrukcí a už se nehoupal v rytmu našich kroků. Tento most vede ke druhé nějvětší katedrále na světě, katedrále sv. Pavla (St. Paul´s Catedhral). Doubledeckerem (dvojpatrovým autobusem) jsme přejeli ke krásnému mostu Tower Bridge. Výtahem jsme vyjeli na věž s krytým průchodem a skleněnou podlahou pod našima nohama. V čas naší návštěvy se ramena mostu, která umožňují velkým lodím na Temži proplout, nezvedala, takže jsme o tento zážitek přišli.

 

Pokračovali jsme kolem pevnosti Tower do metra, jímž jsme přejížděli do oblasti Kensington, kde se v těsné blízkosti nacházejí Přirodovědné muzeum, Technické muzeum a Muzeum užitného umění. Potom následovala cesta metrem k autobusu, v jejímž průběhu jsme málem přišli o paní učitelku Doležalovou, která se při přestupu nevešla do vagónu a dorazila za námi o chvíli později.

 

Jeli jsme na tzv. Meeting Point, kde si nás rozebraly rodiny různé barvy pleti a vyznání. S úrovní ubytování i stravy jsme byli všichni spokojení a po namáhavém programu brzy usnuli.

 

Připravily: Mgr. Alena Valentová, Bc. Květa Doležalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16