Logo základní školy Třebařov

TECHNOhrátky Letohrad


technohratkyi-2016-ilustr Ve středu 19. října  2016 se konaly v Průmyslové střední škole Letohrad další  TECHNOhrátky Pardubického kraje. Zavítalo sem 147 žáků ze 7. – 9. tříd z 10 základních škol Orlickoústecka a Svitavska.

technohratkyi-2016-o1 Mezi nimi byla i naše škola s 13 osmáky a deváťáky.  Čekalo je seznámení s učebními i maturitními obory. V dílnách na Ústecké ulici si vyzkoušeli obory strojní mechanik (práci s plechem), elektrikář (zapojování světelného obvodu), nástrojař (sestavení rotačního modelu). V učebnách na Komenského ulici poznávali obor pozemní stavitelství ( určování staveb), dopravní stavitelství (stavba  klenby a řešení  logických  úkolů) a geodézie (práce se slepou mapou).

Po ukončení praktických ukázek a soutěží čekala zúčastněné ještě vědomostní soutěž Hej ty, víš to?

technohratkyi-2016-o2 Významní hosté letohradských TECHNOhrátek ( např. starosta Letohradu P.Fiala, vedoucí odboru školství a kultury Pardubického kraje M. Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce Ústí nad Orlicí V. Lesenská a další) popřáli žákům nejen příjemný den strávený na zdejší škole, ale především správnou ruku při výběru střední školy. Upozornili také na to, že na současném  trhu práce je velká poptávka právě po technických oborech.fotogaleriePřipravila: B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16