Švihadlový čtyřboj

svihadl-ctyrboj-2016-ilustr Ve čtvrtek 21. ledna se vybrané děti z 1. – 3. tříd zúčastnily švihadlového čtyřboje, pořádaného DDM v Moravské Třebové v tělocvičně ZŠ ČSA.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

1. přeskoky odrazem snožmo přes švihadlo

2. přeskoky snožmo vzad

3. přeskoky střídnonož přednožením pravé a levé

4. přeskoky jednonož

svihadl-ctyrboj-2016-o1 Každá z těchto disciplín se skákala 1 minutu. Celkové pořadí v soutěži tvořil součet přeskoků z jednotlivých disciplín.

Ve velké konkurenci devíti škol se nejvíce dařilo Jáchymu Švecovi (1. tř.) a Jiřímu Filipi (3. tř.), kteří si svým perfektním výkonem zasloužili 1. místo v svých kategoriích. V kategorii Dívky 2. tříd obsadila 2. místo Patrika X. Richtrová. Těsné 4. místo vybojovala Terezka Seidlová (2. tř.).

svihadl-ctyrboj-2016-o2 Vítězům gratulujeme. Pochvalu zaslouží i ostatní zúčastněné děti – Lenka Novotná, Tomáš Bařina, Vendula Dušková, Radim Petr, a Nicol Svobodová.

Děkujeme ochotným rodičům – paní Švecové, panu Seidlovi a manželům Duškovým za dopravu dětí na soutěž i zpět.

Připravila: p. uč. M. Maděrová