Světový den zvířat - 2015

sdz-2015-ilustr

logo-projekt-2

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050

V pátek 9. října si žáci páté třídy připomněli Světový den zvířat. Tento svátek však každoročně připadá na 4. října jako vzpomínka na den, …

… kdy zemřel mnich František z Assisi, který svůj život zasvětil péči o zvířata.

sdz-2015-o1 V hodině anglického jazyka si děti s pomocí paní učitelky Doležalové vytvořily plakáty se zvířaty z různých ekosystémů.
V učebně ekologické výchovy si díky interaktivnímu programu ověřily své znalosti o zvířatech z celého světa. Dozvěděly se spoustu nových zajímavostí, které si navzájem předávaly.

Štěpán Krmela a Dominik Kleveta nám donesli ukázat svoje domácí mazlíčky – zakrslé králíčky, se kterými jsme se skamarádili a pomazlili. Vysvětlili nám, jak o ně pečují.

sdz-2015-o2 Žáci si potom vytvořili referáty o zvířátku, které doma chovají nebo by chtěli chovat.
V poslední vyučovací hodině se děti proměnily na dravce a kořist a zahrály si zábavnou pohybovou hru.
Projektový den se uskutečnil v rámci udržitelnosti projektu Všemi smysly na přírodu.

Připravila: p. uč. Kateřina Pavelková