Logo základní školy Třebařov

Světový den zvířat - 2016


svet-den-zvir-2016-ilustr logo-projekt-2

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050 


Ve středu 12. října jsme si s „páťáky“ připomněli Světový den zvířat. Žáci se hravou formou dozvěděli spoustu nových zajímavostí ze světa zvířat a zároveň si mohli ověřit své dosavadní znalosti o zvířatech z celého světa. 

  svet-den-zvir-2016-o1 Celé dopoledne jsme si povídali pouze o zvířatech, ať už u nás žijícíh, nebo cizokrajných a nejvíce o těch, co máme doma. Děti si dokonce mohly v tento den vyjímečně vzít s sebou do školy svého domácího mazlíčka. A tak s námi ten den byli ve škole hnědý králíček Miloš od Albínky Novotné a tři barevné andulky od Sebíka Pospíšila. Ostatní děti, které si nemohly z jakýchkoliv důvodů zvířátko přinést, nám alespoň ukázaly jejich fotografie. Povídali jsme si, jak o ně doma musíme pečovat, co vše jim můžeme dávat k jídlu a jaký je jejich denní režim. Předávali jsme si rady a zkušenosti navzájem a zjistili jsme, že pečovat o takového domácího mazlíčka není vůbec jednoduché. 

V anglickém jazyce si žáci s paní učitelkou Doležalovou zopakovali anglické názvy zvířat, zpívali písničky v angličtině a hráli pohybové hry.

paní učitelkou Königovou se v hodině tělesné výchovy děti samy proměnily na zvířátka (kořisti), žijící ve volné přírodě a měly si obstarat potravu a přitom dávat velký pozor na nebezpečné dravce. 

Projektový den se uskutečnil v rámci udržitelnosti projektu Všemi smysly na přírodu.

  Tř. učitelka Lucie Dosedělová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16