Logo základní školy Třebařov

Světový den vody 2016


svet-den-vody-2016-ilustr logo-projekt-2

„Komplexní řešení environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v ZŠ Třebařov“ 

Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.03/03.0050 


22. března se po celém světě oficiálně slaví Světový den vody. Letošní téma znělo Water and Jobs, což se dá přeložit jako Voda a pracovní místa. V rámci celodenního projektu si tento významný den připomněli i naši šesťáci.

svet-den-vody-2016-o1 svet-den-vody-2016-o2
První a druhou vyučovací hodinu jsme aktivně odpracovali na interaktivní tabuli. Připravený vzdělávací materiál nám prozradil význam této oslavy, nabídl pestré aktivity v toolkitech a zopakoval probrané učivo ze zeměpisu, přírodopisu a ekologických praktik.

Žáci výrazněji zapojili také mozkové závity. Fantazii se meze nekladou a na motivy Malého prince si děti vyzkoušely literární činnost (aktivita „Dokonči příběh“) – vyprávění o letecké havárii, hledání zdroje vody a záchraně života v krajině nehostinné pouště.

Vodu využíváme také k rekreaci, zejména ke koupání. V rámci činnosti „Reklama na vodu“ si čtyři skupinky připravily reklamní spot na letní zájezd k moři či jezeru.

Děti v rozvojových zemích mnohdy celý den shánějí vodu. Často musí urazit velké vzdálenosti a výsledek bývá nejasný. Abychom si alespoň vzdáleně přiblížili život těchto dětí, zkusili jsme si pohybovou aktivitu „Nošení vody“. Žáci nosili vodu (v našem případě plastové kuličky) v mísách na hlavě a překonávali různé překážky. Vůbec to nebyl lehký úkol.

Světový den vody se nám vydařil, nechyběla vážná diskuze k tématu, ale ani spousta legrace.

 Akce byla pořádána v rámci udržitelnosti projektu Všemi smysly na přírodu.

fotogalerie

 

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16