Logo základní školy Třebařov

Srdíčkový den


srdic-den-2021-ilustr Poslední den před jarními prázdninami si prvňáčci užili „Srdíčkový den“. Do školy přišli v červeném nebo růžovém oblečení, s doplňky srdíček nebo třeba se srdíčkovou rouškou.Nejprve si povídali, co si pod slovem srdce vůbec představují. Seznámili se s orgánem srdce a jeho funkcí v těle. Především si vyprávěli o tom, jak je důležité se k sobě hezky a mile chovat a mít někoho rád. Tento den nebyl jen o povídání, ale i o učení. V českém jazyce je provázel zamilovaný slon, kde si prvňáčci procvičili tvary písmen. Strom Srdíčkovník byl určen k vymýšlení a zapisování slov. Svoje dovednosti ze čtení si zkontrolovali ve valentýnském Kahootu. Matematiku si ověřili v Srdíčkomatu, do kterého ve skupinkách doplňovali příklady na daný výsledek. Samozřejmě si vyrobili dáreček pro svoje nejbližší, který jim mohli darovat ke svatému Valentýnu. Svůj den zakončili společnou prací na velkém srdíčku, které bude zdobit chodbu naší školy.

A jak se líbil den samotným prvňáčkům?

Anetka Dvorská: „Mně se líbilo všechno a nejvíc mě z toho bavilo malovat to srdíčko.“

Kačenka Černá: „Všechno si mi líbilo, ale nejvíc se mi líbil ten Kahoot.“

Anička Peterková: „Líbilo se mi, jak jsme dělali se Srdíčkomaty.“

Alenka Knížková: „Dneska se mi líbilo všechno. Nejvíc se mi líbilo to srdíčko, Kahoot,…prostě všechno se mi nejvíc líbilo.“

Sofinka Öszi: „Nejvíc se mně líbilo, jak jsme vyráběli ty srdíčka s tím provázkem, jak nám to tam paní učitelka dávala na tabuli. Pak se mně líbilo, jak jsme vyráběli to srdíčko velký. A pak už všechno, všechno se mi líbilo.“

Lukášek Pánik: „Líbilo se mi všechno. A nejvíc se mi líbilo dělat to srdíčko.“

Anetka Janíčková: „Líbilo se mi všechno. Ale nejvíc se mi líbilo, jak jsme vyráběli pro maminky ty věnečky.“

Daneček Langr: „Nejvíc se mi líbilo to srdíčko. A jak jsme vyráběli všechno.“

Tobík Vystrčil: „Mně se líbilo všechno. A nejvíc se mi líbil Kahoot.“

Kubík Bazalka: „Nejvíc se mi líbil Kahoot.“

Mareček Košárek: „Mně se líbilo úplně všechno. A i když jsme začali chodit do školy.“
 
 

Mgr. Marta Přidalová


Fotografie – srdíčkový den
 

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16