Logo základní školy Třebařov

Soutěžení v ŠD B - 2020


suteze-sdb-2020-ilustr Na přelomu roku jsme uspořádali „Vlaštovkiádu“. Soutěžilo a odměňovalo se v několika disciplínách: elegance letu (vyhrála Natálka Svobodová), nejkrásnější design (1. místo získala Anetka Prokopová) a v nejdelší dolet (nejlepší byli Nela Udvarosová, Matyáš Novák a Vojta Šefčík). Ještě jednou gratulujeme!Své znalosti si děti z 5. ročníku ověřily ve hře „Město, jméno,…“, kterou si zahrály v obměně „Kniha, pořad, osobnost, věc a jídlo“. Zazářila v ní Maruška Fojtíková.

Další soutěže pak proběhly v týmech děvčat proti chlapcům. Své „síly“ děti poměřily v testu o zvířatech. První byl o ledním medvědovi a ve druhém jsme si společně prověřili znalosti ve hře „Kvíz 50 lesních zvířat“. V obou soutěžích vyhrála děvčata.
Následující týden si děti prověřily své znalosti o zimních sportech a osobnostech, které v nich vynikají. Chlapci zde silně zabodovali! Jedno odpoledne u nás dokonce proběhlo v biatlonovém duchu – odměněni byli všichni soutěžící.

Ke sportu patří i zdravý životní styl. Poslední lednový týden opět proběhlo klání chlapci x děvčata, kde holky prokázaly více znalostí o lidském těle. Jednotlivci si mohli vyzkoušet poznávačku ovoce a zeleniny, kde se jako největší odbornice projevila Linda Kolomá ze 3. třídy a Viktorka Mazancová ze 4. třídy.
 

Připravila: Lucie Dušková, Eva Chlupová
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16