Logo základní školy Třebařov

Slováci u nás 9. – 12. 5. 2019


slovaci-unasr-2019-ilustr

Díky projektu „Záložky do knih spojují školy“ , na který finančně přispěl Pardubický kraj ze svého rozpočtu, k nám ve čtvrtek 9. května odpoledne již potřetí zavítali žáci a učitelé z naší družební školy z Popradu.Ubytování, stravu a večerní program po celou dobu pobytu pro ně připravovaly rodiny žáků naší školy, které se tohoto výměnného pobytu většinou zúčastní na Slovensku.
V pátek se i slovenské děti dostavily do školy, celý objekt si prohlédly a spolu s českými dětmi zasedly do lavic. Všichni se také rádi zúčastnili ukázky vojenské bojové techniky. Hned po obědě se odjelo na Dolní Moravu. Měli jsme v plánu zdolat asi dvoukilometrový kopec a dostat se tak na Stezku v oblacích. Tento výstup překazil silný déšť kombinovaný s kroupami a my (celí promočení) jsme byli nuceni změnit plán a vrátit se do autobusu. Zahřál nás až teplý čaj v blízké restauraci, kde jsme skoro i uschli.
V sobotu nás čekal společný celodenní výlet. Odjeli jsme autobusem do Boskovic do westernového městečka. Tam nás čekal bohatý celodenní program mezi kovboji a indiány, užili jsme si všechny atrakce jako rýžování zlata, jízdu na koních, indiánskou show., střílení z luku, půjčování koz. Autobusem jsme se přemístili na místní zámek, abychom načerpali romantickou atmosféru během procházky ve zdejší zámecké zahradě.
V neděli dopoledne jsme se s našimi milými přáteli na vlakovém nádraží v Krasíkově velmi srdečně rozloučili. Již brzy se s nimi opět uvidíme, pojedeme za nimi do Popradu.

Děkujeme všem rodičům, kteří se o slovenské děti starali jako o vlastní.
Mgr. Marcela Maděrová, Mgr. Renata Nečasová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16