Logo základní školy Třebařov

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu 2019


rozs-van-str-2019-ilustr Kulturní komise OÚ Třebařov a ZŠ a MŠ Třebařov připravily na pátek 6. 12. 2019 adventní akci plnou zajímavých aktivit. Krátce po 15 hodině vystoupili žáci a pedagogové naší základní školy s programem plným vánočních …

  … a pohádkových písní, objevila se i andělská báseň a čertovský taneček. Zazněla také společná píseň I. stupně – Čas vánoční od Luďka Minky a II. stupně – Srdce nehasnou, megahit Karla Gotta a jeho dcery Charlotty.
Děti, ale i dospělí si v Ježíškově poště mohli napsat přání pro sebe či své blízké. Z odevzdaných dopisů (všichni za ně dostali adventní čokoládový kalendář) bylo několik vylosováno a ti šťastní dostali milé předvánoční překvapení v podobě plyšáka, knihy, společenské hry atd. V jídelně, kde se pošta nacházela, se mohli zájemci občerstvit teplým čajem, ale především výborným cukrovím od maminek našich žáků. Za to jim všem moc děkujeme.

Také zde probíhala sbírka krmení, hraček a dalších potřebných věcí pro psy a kočky do zvířecího útulku. Přispět se mohlo i libovolnou finanční částkou. Všichni dárci dostali malé sladké poděkování.

Kdo si chtěl udělat foto na památku, mohl tak učinit třeba ve vánočním fotokoutku s rekvizitami a bublinami s texty.
Celé odpoledne si zájemci nakupovali dárečky pro své blízké k nadcházejícím Vánocům, dobroty, teplý džus a medovinu. Připraveno bylo několik stánků, včetně těch, kde žáci naší školy prodávali své výrobky na školním jarmarku
.
Pěkným obohacením programu byla ohňová show zorganizovaná zaměstnankyní školy paní Olgou Leinveberovou.

Na závěr jsme malinko netradičně rozsvítili vánoční strom. Přítomným bylo rozdáno 100 čajových LED svíček a začalo jejich postupné rozsvěcování. Když se rozsvítila poslední, byla řada na velkém vánočním stromu. Ten se nakonec, po malém zaváhání, rozsvítil také.

Předvánoční akce se zdařila, lidé nás podpořili velkou účastí. S přáním krásně prožitých vánočních svátků jsme se kolem 17. 30 hod. pomalu rozcházeli domů.

fotogalerieZa organizátory: p. uč. Barbora Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16