Logo základní školy Třebařov

Slavnostní den našich prvňáčků


slavn-den-prvl-2017-ilustr Děti, budoucí prvňáčci se svými rodiči a žáci šestého ročníku se ráno 4. 9. 2017 sešli před hlavní vchodem naší školy. Pan ředitel Petr Šrol symbolicky odemkl velkým klíčem školu pro budoucí žáky prvního ročníku.

Žáci šestého ročníku si rozebrali prvňáčky a odvedli je do třídy. Vedli je proto, že se sami v této třídě naučili číst, psát a počítat a symbolicky tak předali svojí třídu svým novým spolužákům.
Ve třídě k žákům promluvili naši hosté: starosta Třebařova pan Josef Švichký a místostarostka Rychnova na Moravě paní Hana Šmídová, pár slov řekl novým žáčkům i ředitel školy pan Petr Šrol. Děti dostaly od paní Šmídové nová trička a na lavici je čekalo také několik pěkných překvapení.
Hodina věnovaná slavnostnímu zahájení utekla jako voda a děti se spokojeně rozcházely domů. Od dalšího dne už je čekají běžné školní povinnosti.
Přejme naším prvňáčkům mnoho štěstí a hodně úspěchů v novém školním životě.

Připravil: Pavel Kosina


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16