Slavnosti světýlek - 2015

slavnosti-svetylek-2015-ilustr V úterý 27. 10. 2015 se konala tradiční podzimní SLAVNOST SVĚTÝLEK. V přípravném týdnu si děti nabarvily sklenice, které nám osvítily chodník do školky.

slavnosti-svetylek-2015-o1 Velké děti si vydlabaly s paní učitelkou dýni a malé děti si vymalovaly omalovánky s dýní, které zdobí nástěnku ve školce.
O půl šesté jsme se sešli na dvou stanovištích a vydali se na cestu obcí.
Děti nám svítily krásnými lampiony různých tvarů, velikostí a barev. Z dálky byl vidět osvícený vchod z nabarvených sklenic a vydlabané dýně.

slavnosti-svetylek-2015-o2 Všichni jsme se sešli u školy, kde na nás netrpělivě čekal skřítek Podzimníček, kterého ztvárnila paní Macková a tímto jí moc děkujeme Big grin

Před školkou proběhlo společné focení dětí a jejich lampionků a poté se všichni přesunuli do školky.Rodiče tvořili podzimní dekorace a dlabali dýně, které teď zdobí jejich zahrádky.Během tvoření si děti chodily hrát do relaxačního bazénku a posilňovaly se dobrůtkami, které přinesly maminky.
Slavnost světýlek proběhla za spolupráce s rodiči, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další společné setkání.

Připravila: Veronika Křivánková