Logo základní školy Třebařov

Slavíme 100 let první republiky


slav-100-let-1-rep-2018-ilustr V pátek 26. 10. na žáky od první do čtvrté třídy čekal projektový den, jehož tématem bylo 100. výročí vzniku Československa.

Děti se nejprve formou prezentace seznámily s nejdůležitějšími fakty a událostmi, které souvisí s tímto jubileem. Dále pro ně byla připravena různá stanoviště, kde si tyto informace zábavnou formou procvičily: poskládaly mapu Československa, vybarvily státní hymnu, namalovaly si list lípy, složily trikoloru z pet víček, rozpoznávaly naše prezidenty, zacvičily si jako sokolové na všesokolském sletu, poznávaly státní symboly, seznámily se s životem v Československu a poslechly si hudbu první republiky.

Na závěr všichni zazpívali oblíbenou písničku T. G. Masaryka: Ach, synku, synku, nalepili svůj list lípy na společný strom a pochutnali si na narozeninovém dortu, který ke každé oslavě neodmyslitelně patří.

fotogalerieRenata Nečasová, Lucie Dosedělová, Jana Sekaninová a Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16