Logo základní školy Třebařov

Škola v přírodě - 2018


skola-vprirode-1-den-2018-ilustr Od pondělí 4. června do pátku 8. června probíhala pro děti z druhé až páté třídy škola v přírodě, která se konala na Srnčí u Moravské Třebové. A co jsme zde všechno zažili?

skola-vprirode-1-den-2018-o1 1. den
Po příjezdu jsme se ubytovali a společně si prošli rekreační areál střediska. Po výborném obědě jsme vyzkoušeli bazén a malovali si na trička. Odpoledne jsme se ještě chviličku učili – dozvěděli jsme se zajímavé informace o našem regionu, přečetli první pověsti a někteří ještě procvičovali český jazyk nebo matematiku. Po večeři nás navštívili střelci z klubu SBTS Moravská Třebová, aby nám povyprávěli o sportovních a loveckých zbraních a nechali nás vyzkoušet střílet z laserových pušek a pistole.

fotogalerieskola-vprirode-2-den-2018-o2 2. den
Dopoledne jsme se seznamovali s informacemi o vzniku Moravské Třebové, pověstí O plačící Anně a osvěžili se koupáním v bazénu. Odpoledne jsme vyrazili na výlet do Moravské Třebové, kde jsme si ukázali hrob Anny na místním hřbitově, prošli si schody mrtvých, navštívili zámek a mučírnu. Po cestě zpět jsme maličko zmokli, ale to nám vůbec nevadilo. Po večeři jsme si zahráli hry a unaveni z celého dne jsme brzy usnuli.

fotogalerieskola-vprirode-3-den-2018-o3 3. den
Po snídani jsme opět vyrazili do Moravské Třebové, kde jsme tentokrát navštívili střední vojenskou školu. Navštívili jsme vojenské muzeum, pohráli si v herně, protáhli se na „opičí dráze“ a podívali se na slavnostní vyřazení maturantů. Odpoledne jsme odpočívali, hráli hry, koupali se v bazénu a opět se trošku učili. Po večeři jsme se rozdělili – někteří bubnovali, stříleli z luku, jiní si zahráli minigolf a stolní tenis.

fotogalerieskola-vprirode-4-den-2018-o4 4. den
Ráno jsme se znovu vypravili na výlet. Tentokrát byla našim cílem rozhledna Pastýřka. Po návratu na Srnčí jsme si opět užívali bazénu, trošku se učili, bubnovali a stříleli z luku. Večer nás čekalo opékání párků a vyhodnocení soutěže v úklidu. Před spaním jsme si ještě zabalili všechny věci a užívali jsme si poslední společné noci před odjezdem domů.

fotogalerieskola-vprirode-5-den-2018-o5 5. den
Po snídani jsme zamávali Srnčí a odjeli do Městečka Trnávky. Zde jsme zavítali na zříceninu hradu Cimburku a prošli si naučnou stezku s bílou paní. Na oběd jsme již dorazili do školy a poté jsme jen čekali, až se postupně rozejdeme domů.
I přes občasné stýskání se nám škola v přírodě moc líbila a určitě si ji zase někdy zopakujeme.

fotogaleriePřipravily: Renata Nečasová, Marta Přidalová, Marcela Maděrová, Lucie Dosedělová, Eva Chlupová a Olga Leinveberová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16