Rok v lese – Zima v lese

zima-v-lese-ms-2018-ilustr Celý týden si s dětmi povídáme o lesních zvířátkách a jejich způsobu života. V úterý 20.11. se celá mateřská škola společně s rodiči a panem myslivcem vydala do lesa ke krmelci. V lese se děti dozvěděly, jak se správně starat o zvěř v období zimy. Řekli jsme si, jak se máme správně chovat v lese, aby se nás zvířátka nebála.

Dobroty, které si děti nesly v batůžkách pro zvířátka, poházely kolem krmelce. Dozvěděli jsme se, co by zvěř měla přes zimní období jíst, a některé děti ochutnali sůl.

Během vycházky děti pozorovaly a pojmenovávaly stopy zvířat a sledovaly rozrytou půdu od divokých prasat.
Dětem se v lese velmi líbilo a těší se na další dopolední výlet do lesa. Děkujeme rodičům a panu Vystrčilovi za příjemně strávené dopoledne a těšíme se na další společnou akci.

Petra Krönerová a Veronika Švichká