Logo základní školy Třebařov

Projektový den Veselé zoubky


proj-den-ves-zoubky-2020-ilustr Žáci 1. třídy si v projektovém dnu připomněli, proč je důležité starat se o svůj chrup, navštěvovat zubaře a vědět, co zubům škodí a jaká je prevence zubního kazu.Po zhlédnutí motivačního filmu Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, jsme si řekli, jak zuby fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, a kdy vzniká zubní kaz. Prostřednictvím interaktivního preventivního programu „Veselé zoubky“ jsme si ukázali stavbu zubu, vyřešili doplňovačku, připomněli si správnou techniku čištění zubů, kde také velmi záleží na správném výběru kartáčku. Na závěr žáci vyplnili pracovní listy a téma zubního zdraví zpracovali i výtvarně.

Prvňáčci si domů odnesli preventivní taštičky s produkty péče o zuby, jako dárek od společnosti dm drogerie.

Připravila p. uč. Marcela Maděrová


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16