Logo základní školy Třebařov

Projektový den IKAP


proj-den-ikap-2019-ilustr V pondělí 8. dubna proběhl v prostorách moravskotřebovského gymnázia první projektový den zaměřený na podporu přírodních věd pro žáky regionálních základních škol. Aktivně se zúčastnili naši čtvrťáci společně s vrstevníky ze Starého Města.Na žáky ve čtyřech skupinách (GPS, láva, počítač, metr) čekala čtveřice atraktivních stanovišť. V parku okolo muzea děti pobíhaly s GPS přístroji a zkoušely si základy geocachingu. V chemické laboratoři žáci vyráběli lávovou lampu a luštili tajné písmo (psané citrónovou šťávou na filtrační papír).
V učebně informatiky si žáci měřili hodnoty EKG, hlasitosti a krevního tlaku. A ve fyzice se také měřilo – různé délky pomocí různých měřidel.
Projektový den se velice vydařil a „utekl jako voda“. Už teď se těšíme na další setkání, které proběhne 10. června.

fotogaleriePřipravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16