Logo základní školy Třebařov

Projekt Zdravé zuby


zdrave-zuby-2016-ilustr V polovině října  absolvovali besedu Zdravé zuby  žáci prvního stupně  a ve čtvrtek 3. 11. 2016 přišla řada  i na druhostupňové žáky. Opět nás navštívily studentky 4. ročníku stomatologie na LF v Olomouci  Klára  a Lucie, aby postupně zavítaly do 6. – 9. třídy na jednu  vyučovací hodinu.

zdrave-zuby-2016-o1 Jak vypadá zub a kolik jich máme? Jak si správně čistit zuby?  Jaký kartáček  je nejlepší ? Co je to plak?  Jaké další pomůcky dentální hygieny používat? Co může udělat coca – cola  se zubama? Nejen na tyto otázky, ale i na  spoustu dalších   jsme dostali odpověď.

Beseda byla obohacena  praktickými ukázkami buď na speciálním modelu,  nebo s vlastními zubními kartáčky.  V každé třídě se našel  dobrovolník, který podstoupil zkoušku správně vyčištěných zubů. Speciální „borůvková“ látka se na zubech zabarvila od tmavě fialové (plak usazený na špatně vyčištěných zubech) po světle růžovou (nečistota např. po svačině).

Beseda byla nejen poučná, ale i zajímavá.  Budoucí stomatoložky byly velmi příjemné a těšíme se na další spolupráci.


fotogalerie Připravila: B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16