Příprava mrkvového salátu - ŠD-A

mrkv-salat-sda-2019-ilustr Děti se ve školní družině seznamují se zásadami zdravého životního stylu, jehož nedílnou součástí je zdravá výživa.

Všichni víme, že bychom měli myslet na dostatečný přísun vitamínů a každý den jíst ovoce a zeleninu. Připravili jsme si proto chutný mrkvový salát s jablky a šťávou z pomeranče.

Nejprve jsme všechny suroviny omyli, mrkev jsme nastrouhali najemno a jablko nahrubo, nakonec jsme přidali šťávu z pomeranče, díky které se nám salát skvěle dochutil, takže jsme ho nemuseli doslazovat.

Salát se nám povedl, moc jsme si na něm pochutnali. Musím děti pochválit nejen za aktivní práci při přípravě salátu, ale hlavně při následném úklidu.

Připravila: Olga Knápková