Logo základní školy Třebařov

Podzim v lese - MŠ


podz-v-lese-msl-2019-ilustr I v letošním školním roce jsme zahájili projekt Rok v lese s tématem Podzim v lese.V úterý 15.10. jsme se společně s rodiči a myslivci přemístili do lesa. Krátkou procházkou za vedení pánů myslivců jsme došli ke krmelci, kde se děti dozvěděly, jak se na podzim starat o krmelec a zvěř.

Poté jsme se vydali na okružní procházku lesem, kde jsme společně s myslivci poznávali a pojmenovávali stromy, plody stromů, houby i stopy zvěře. Pan myslivec seznámil děti s neřestí lýkožrouta, který ničí stromy. Děti si mohly prohlédnout, jakým způsobem lýkožrout škodí stromům.

Děti si z lesa odnášely spousty nových poznatků a už se těší na další pobyt v lese, který bude v zimě a pojede celá mateřská škola.

Děkujeme za spolupráci rodičům a myslivcům.

fotogaleriePetra Krönerová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16