Logo základní školy Třebařov

Pernštejni – Třicetiletá válka


pernstejni-2016-ilustr Pravidelně navštěvuje naši školu skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. Vždy představí některé historické období, zejména s důrazem na vývoj válečnictví.

 pernstejni-2016-o1 Letos (v úterý 25. 10. 2016) to byla TŘICETILETÁ VÁLKA. Naši žáci se opět aktivně zapojili do vystoupení. Seznámili se nejen s různými druhy zbraní a vojenskou taktikou, ale i s důležitými událostmi a osobnostmi války, která  probíhala v první  polovině 17. století ( např. defenestrace, bitva na Bílé hoře, vražda velitele  císařských vojsk Albrechta z Valdštejna v Chebu, Vestfálský mír). V závěru nechyběl ani oblíbený souboj s meči.

Žáci i jejich učitelé si určitě obohatili svoje znalosti z období počínajícího novověku.

fotogalerie
Připravila: B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16