Logo základní školy Třebařov

Pernštejni opět v Třebařově


pernstejni-2018-ilustr V úterý 6. 11. 2018 jsme opět přivítali v naší škole pardubickou skupinu historického šermu Pernštejni. Tentokrát s představením Staré pověsti české. Žáky I. a II. stupně seznámili herci, společně s loutkami v životní velikosti, s nejstaršími dějinami českých zemí.

Dětem byly připomenuty postavy praotce Čecha a Lecha, kněžny Libuše, Přemysla Oráče, Bivoje, Horymíra a Šemíka a mnoha dalších. Několik dětí se na chvíli stalo i členy Čechovy družiny a putovaly s ním do země zaslíbené. Řinčení zbraní v závěrečném souboji patří vždy k tomu nejočekávanějšímu v programu Pernštejnů, a tak to nemohlo chybět ani dnes.
Netradičně byl program ukončen opakovacím vědomostním kvízem, který děti zvládly téměř na výbornou.
Do řad diváků usedli i žáci IV. a V. třídy ze Starého Města. Návštěvu spojili s prohlídkou školy a seznámením se se svými vrstevníky. Možná někteří z nich v dalších letech usednou do třebařovských školních lavic.

fotogaleriePřipravila: B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16