Pernštejni - Jak válčili husité

pernstejni-2015-ilustr Agentura Pernštejni z Pardubic připravila k obohacení znalostí z vlastivědy a dějepisu pro žáky naší školy další historické vystoupení. Letos (v pátek 13.11. 2015) s názvem Jak válčili husité.

Přiblížili důležité období našich dějin a poukázali na to, co nového přinesla tato doba ve vojenství. Předvedli rytíře v plátové zbroji, husitského bojovníka, přiblížili taktiku vojska a ukázali typickou výzbroj.

pernstejni-2015-o2 pernstejni-2015-o1

Krátce byly zmíněny osobnosti Jana Husa a Jana Žižky. Žáci měli možnost zhlédnout i repliku husitského válečného vozu v původní velikosti a dokonce si zahráli na jeho posádku. Vystoupení bylo zakončeno klasicky soubojem, který sklidil u dětí pochopitelně asi největší ohlas.

Připravila: B. Šrolová