Logo základní školy Třebařov

Pečení v MŠ


ms-peceni-2015-ilustrV pátek 25. září jsme ve školce pekli cuketovou buchtu s ovocem. Nejprve jsme si odnesli do třídy potřebné nádobí a suroviny a práce mohla začít.

Děti se postupně vystřídaly při míchání těsta, krájení ovoce na plátky a strouhání cukety. Hotové těsto jsme nalili do vymazaného a vysypaného plechu a pokladli nakrájenou hruškou, jablkem, broskví a švestkou. Dílo se zdařilo, buchta se povedla a všem moc chutnalo. Děti si ji daly po obědě jako dezert, nezbyl ani kousek. Děkujeme rodičům za ovoce, které dětem do školky připravili a paní Mackové za pomoc při pečení.

A protože nám tak chutnalo, nabízíme vám pro inspiraci náš vyzkoušený recept.
Cuketová buchta s ovocem
Potřebné suroviny: 500 g cukety, 400 g hrubé mouky, 250 g cukru, 3 vejce, 3 lžíce oleje, 1 prášek do pečiva, ovoce podle chuti

Oloupanou cuketu zbavenou semínek nastrouháme, přidáme ostatní suroviny a důkladně promícháme. Těsto vlijeme do vymazaného a moukou vysypaného plechu a poklademe nakrájeným ovocem. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi půl hodiny dorůžova. Hotovou buchtu můžeme posypat cukrem se špetkou skořice. Dobrou chuť.

Připravila: Olga Knápková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16